İki Şehir Tek Sahne // RBMA

Jack Beats - Performance

Zenginin malı züğürtün çenesini yorarmış misali, artık başka ülkelerde olan festivalleri konuşur hale gelmemiz kaç puan bilmiyorum ama; çok değil kısa zaman sonra bizim ülkemizde de GÜZEL şeyler olacak, işte ona şimdiden 1o puan.
Neyse, bizde yaprak kımıldamayan haftada, Letonya ve İrlanda’dan seslere kulak verelim istedim. Şöyle ki ;

19-21 Temmuz tarihlerinde ;

A-)

Eltron John - PerformanceLetonya’nın Salacgrīva şehrinde düzenlenen festivalde, Cuma ve Cumartesi günleri RBMA sahnesinde birbirinden başarılı isimler yer aldı. Plus One and Beni G’nin JackBeats projesi, Riton, Finlandiyalı füzyon disko müziğinin kralları Jimi Tenor&JESSE ise en çok ilgi gören isimler oldu. Oogle Vision ve DJ Rapa gibi Letonya’nın en iyi yetenekleri de RBMA sahnesinde müzikseverlerle buluştu. Ayrıca etkinlik boyunca RBMA eğitmenlerinden MJ Cole ve Artwork’ün yanı sıra Akademi mezunlarından B.Bravo, Kwazar, Eltron John, Mr. Nestor, DJ Quest OYT grubu ile Sander Mölderde performans sergiledi.

 

B-)

Dublin’de düzenlenen Longitude Festival’e ,Red Bull Music Academy damgasını vurdu. Dublin’in en güzel ve geniş alanlarından Marlay Park’ta düzenlenen Longitude Festival’de, üç ayrı sahnede 60’dan fazla sanatçı sahne aldı. Bu yıl 15. yılını kutlayan RBMA da sahnesini bu defa Dublin’e taşıdı. Funk, soul ve jazz müziğin önde gelen isimlerinden, aynı zamanda RBMA’nın eski katılımcılarından Colm K, cuma günü sahne aldı. Akademi’nin yeni mezunlardan Krystal Klear ise cumartesi akşamı groove, disco ve house mixleriyle müzikseverlere unutulmaz anlar yaşattı.

 

Attendees - LifestyleKatılımcılar ayrıca Akademi mezunları ve bağlı kuruluşlardan festivale katılan sanatçı gruplarının yepyeni soundlarını ve RBMA Radio tarafından kaydedilecek özel performanslarını keşfetme fırsatı buldu. RBMA; bugüne dek Dublin, Madrid, Barcelona, Toronto ve New York gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde müzikseverleri bir araya getirdi. Aynı zamanda düzenlediği workshoplar, gece boyu süren stüdyo çalışmaları ve unutulmaz partilerle tüm müzik türlerini bir araya getirerek, müzik dünyasında fark yaratanların platformu oldu.

Aranız (olmaz ya) hala RBMA’nın ne olduğunu bilmeyenler varsa;

1998’den beri her yıl farklı bir şehri müzikle buluşturan Red Bull Music Academy, ikişer haftalık iki ‘dönem’ boyunca dünyanın dört bir yanından en iyi ritim ve ses yaratıcılarını bir araya getiren uluslararası bir müzik atölyesidir.

Comments are closed.