Cadılar Bayramı // Halloween

cadilar_bayrami_kostum

Biz bayılırız başkalarının adetlerine. Ve bunun da can sıkıcı hiçbir tarafı olmadığı kanaatindeyim. İşin ucunda insanların eğlenmesi, rutinlerinin dışına çıkmaları, farklı kimliklere bürünmesi olduğu sürece yılda bir kez değil birkaç kez olmasını bile tercih edebilirim. Pek tabi cadılar bayramı ülkemizde ev sahiplerinin kutladığı gibi kutlanmıyor. Miniklerimizi kılıktan kılığa sokup kapı kapı gezdirip şeker toplatmıyoruz. Ya da hiç kimse kapısının önüne oyulmuş balkabakları koymuyor. Biz daha çok kendimizi tarzımıza ya da limitlerimize uygun bir kostümün içine yerleştirip, sınırlı eğlence anlayışımızı bir kademe yukarı taşıyoruz. Maskeli balo ritüeline benzer biçimde, en basit söylemiyle ; sosyalleşiyoruz.

Pek çoğunuzun da bildiği üzere bolca Halloween partisi düzenleniyor. Kimlerin nerelere iştirak edecekleri de, sanıyorum şimdiden bellidir. Değilse de ben size parti önermeyeceğim. Çünkü benim katılacağım partiye maalesef herkes davetli değil. Geçen sene olduğu gibi 2 yakın arkadaşımla olay yerinde eğleniyor olacağım. Fakat sayıp sövmeden önce biraz bekleyin. Çünkü size kostüm önerilerim olacak. Buyursunlar :

Şirine & Şirin Baba

Screen shot 2013-10-27 at 10.19.28 PM

Kendinizi maviye boyamanıza gerek yok. Ama yaparsanız çok başarılı olacağı kanaatindeyim.

Kadınlar için; (Şirine) Mavi bir kilotlu çorap, beyaz bir mini elbise, beyaz bir şirinler şapkası ve sarı bir peruk işinizi görecektir.

Erkerker için; (Şirin ya da Şirin Baba) Kırmızı bir tayt, kırmızı ayakkabı, Mavi bir body ve Kırmızı şirin şapkası yeterli.

 

Arap Fellah

arap_kiyafeti

Erkeklerin kuvvetle muhtemel biraz üşüyecekleri (Bu yüzden içlik önerilir) ama en azından Arap mal mülk sehabetine vakıf oldukları imajını çizebilecekleri basit bir kostüm. Hemen hemen her yerden bulabilirsiniz. Özellikle haç malzemeleri satan yerlerden kolayca temin edilebilir. Fakat alırken, kullanım amacınızı kendi güvenliğiniz için gizli tutmanızda fayda var.

 

Cellat

cellat

Bir takım iri kıyım abilerin de partilere iştirak ettikleri ve genelde triseps, biseps ve omuzlarını sergilemekten büyük keyif aldığını da gözlemlediğimden, kendilerini rahatça ifade edebileceklerini düşündüğüm önerimdir. Bacakları traşlı olmayan, 3. amatör lig futbolcusu kıvamında (güdük) abilerin tercih etmemesi, parti iştirakçilerinin keyifleri açısında önem arzedebilir. Dikkat etmekte fayda görüyorum.

 

 

 

 

 

 

Astronot / Kozmonot

astronot_kostum

Kendine güveni az olanlar için favorim bu. İlgi çekmemesi mümkün olamayacak kadar iddali olmasının yanında bir takım sorunları da yok değil. Şöyle ki; çooook sıcaklayabilirsiniz ve sigara ya da içki içerken kask problem olabilir. Ancak partinin genelde ilk yarım saati kostümlerin kritiği yapılarak tüketildiğinden, tebrikleri kabul edip, kaskı çıkarabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Ben kesinlikle ne giyeceğimi bilmiyorum. Belki de geçen sene olduğu gibi SS subayında ya da bekçi Murtaza’da ısrar edebilirim. Bunun tek dezavantajı, etrafta sizin gibi en az 10 askerin daha olması. Çünkü son tahlilde kışla önüne dönüyor parti mekanı.

Bu kostümleri de muhtemel tüm kostüm mağazaları ya da  http://partizamani.com diye bir siteden temin edebilirsiniz. Ne siteyi ne sahibini kesinliklle tanımam. Sakın aklınıza reklam falan gibi bir saçmalık gelmesin. Ben bu fikirleri ararken önüme çıktı. Bu yüzden yazdım.

Ömrüm boyunca yazdığım en saçma sapan blog yazısı için ise şimdiden hepinizden özür diliyorum. Partiye gelecekler arasında bu yazıyı okuyup da benimle sınırsız taşak geçeceklere de şimdiden selam olsun. Bi’ bira ısmarlarım ödeşiriz. Umarım işinize yarar da bir nebze de olsa içime su serpilir. Sağlıcakla…

Comments are closed.