Beyrut, bir acı vatan

tumblr_m2wlerzkaA1qbncmi

Ortadoğu’nun Parisi

Alışıla gelmiş gezi yazılarınına nisbet, sadece bekar/bekar hisseden erkeklere hitap eden bir küçük tanıtım tertip ettim sizler için. Az evvel de belirttiğim gibi; eğer bu yaz erkek erkeğe eğlenebileceğiniz bir yer aramıyorsanız yazının devamını okumanıza da gerek yok.

Para ile başlayalım; 1 $ yurdumuzda 1,6 TL’ye takabül ederken, Beyrut’ta 1,5 LP (Lübnan Poundu)na denk düşmekte. Mevsimde MEA (Middle East Airlines), Pegasus yada THY ile ortalama 300 € ila 400€ arası değişen uçak biletleri ile gidiş dönüş seyehat etmek mümkün. Beş yıldızlı otellerin geceliği 120 $ ile 180$ arası değişirken, daha hesaplı oteller de bulmak mümkün.  Öncelikli olarak blimeniz gereken şey; Beyrut’ta kadınların normalden daha güzel, bakımlı ve seksi oldukları. Bir erkeğin seks kadın tanımında yer alan; ince belli, iri göğüslü, yüksek kalçalı kadınlar Beyrut’ta default. Yani kelimenin tam anlamıyla; “Kalçada Damping Var”.

Şehir 4 ana bölge içinde tanımlanabilecek kadar basit. Şehir merkezi olarak adlandırılan ve Nişantaşı’ndan her konuda 2-3 gömlek üstün olan Downtown, Beyrut’un göz bebeği. (Zengin bekarlar için dipnot olarak belirtelim; Türkiye’de olmayan, olmaması da çok umrumda olmayan markaların hemen hemen tamamı Downtown’da mevcut.)

Downtown’un hemen altında yer alan Gemmayzeh, Ashrafiyyeh ile sınır oluşturmakta. Bu caddenin özelliği ise, gastro publar ve asmalı mescit tarzı eğlence sunması. Mekanların kapılarında kuyruk olmuş süper pahalı arabalar ve kelimerle tarif edilemeyecek kadar güzel Lübnan’lı kızlar da cabası. Ashrafiyeh, alışveriş merkezi ABC ve bir kaç güzel dükkandan ibaret deyip geçiyorum. İflah olmaz bekarlarımızın ilgisini cezbedecek bölgelerden biri de, Beyrut’un bir miktar dışında yer alan Junieh. Nedir bu bölgeyi bekar Türk erkekleri için cezbedici kılan? Evet seks ve kumar. Şehrin tek devlet kontrolündeki Casino’su bu bölgede. Ayrıca birbirinden ateşli Lübnan’lı kızlara, akrabaları Türkiye’de çalışan Rus kızların da eklendiği striptiz kulüpler de burada yer almakta. Aklınızda tutmanız gereken bazı raconları sizinle paylaşayım ki, gittiğinizde bana küfür etmeyin. Şayet elinizi sallasanız Shakira’ya çarpan bir şehirde arkadaş edinip seks yapamıyorsanız ve yeşil dolarların size kılavuz olmasını istiyorsanız bilmenizde fayda olan şeyler şöyle:

Rus kızlarla geceden takılıp, pazarlık yapıyorsunuz. Kulüpte ilk içtiğiniz bira sizin masanıza bir kızın gelmesi ve size pazarlık için 10 dakikalık bir süre veriyor. Fakat ertesi gün gündüz vakitlerinde otele geliyorlar. Ve mutlu sona gü ışığında ulaşıyorsunuz. Ortalama olarak 150 – 200 $ arası bir bedel ödemek durumunda kalıyorsunuz.

Fakat Lübnan’lılarda durum biraz daha farklı, 150$ dan 500 $’a hatta ötesine giden bir menü mevcut. Ancak rüyanızda bile size göz kırpamayacak kadınlardan bahsediyoruz. Ben bu bilgilerin tamamına tipi kayık bir Taksi Şoföründen öğrendim. Yani kılavuzunuz elbette, şehrin yükünü omuzlarında taşıyan emekçi taksi şoförleri. Beyrut müslüman memleket, şeriat varmıdır? gibi manasız bir soru sormayacak kadar, ülkede; hristiyan ve müslümanların birlikte yaşadığını ve Istanbul’dan (Türkiye demiyorum) çok daha açık görüşlü olduklarını bildiğini varsayıyorum. Taksimetre olmadığı için, gideceğiniz her yer için pazarlık yapmak durumundasınız. Bu pazarlığı kesinlikle taksiye binmeden yapın. Şehrin her yerine ortalama 10$ ile 15$ arası seyehat edebiliyorsunuz. Yeme içime İstanbul’dan daha ucuz, özellikle barlarda harcadığınız paralara şaşıracaksınız. Size önerebileceğim mekanlar arasında B018,(Karantina Bölgesi) Buddha Bar (Downtown), Momo (Downtown), Dragonfly (Gemmayzeh) ve Tabii ki Skybar (Downtown).

Aklınızda bulunması gereken bir başka konu ise, Iphone 4 16GB için sadece 700 $ ödeyeceğiniz kadar hesaplı bir elektronik pazarı bulunması. Ve elbette Beyrut Havalimanında yer alan Duty Free çok ama çok hesaplı.

Akıl fikir ve yardım isterseniz bana mail atabilirsiniz.

Beyrut’lu kızlara benden selam söylersiniz.

Comments are closed.